^Zpět nahoru
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zápis dětí do Mateřské školy od 2.5. do 16.5.2021

Zdravá školní jídelna

VÁŽENÍ A MILÍ RODIČE,

naše školka se zapojila do projektu Zdravá školní jídelna. Na nástěnku Vám již byly dány pyramidy výživy pro děti, jak by měla vypadat skladba stravy po celý den.

Tento projekt není jen o tom, aby se děti učily jíst semínka a raw stravu a další ,,novodobé“ trendy ve stravování. Jde především o to, aby se děti naučily správným stravovacím návykům, odlišovaly od sebe potraviny zdraví prospěšné a potraviny, které si občas dopřát mohou, ale nejsou pro jejich tělíčka ničím užitečná.

Projekt je také zaměřen na to, aby děti poznávaly rozmanitou stravu a podporovaly se národní tradice a regionální zvyklosti.

V naší kuchyni nepoužíváme žádné polotovary, umělá dochucovadla a další podobné zbytečné potravinářské až chemické výrobky. Vaříme z čerstvých a základních surovin.

Více o projektu se můžete dozvědět na webových stránkách www.zdravaskolnijidelna.cz. Věřím, že i vy jako rodiče, najdete na těchto stránkách inspiraci pro vaše rodinné stravování. Na stránkách jsou k dispozici také recepty.

Zároveň bych Vás touto cestou chtěla poprosit o Vaši zpětnou vazbu. Vím, že každému dítku chutná něco jiného a i proto pro inspiraci a pestrý jídelníček, mi můžete napsat Vaše oblíbené recepty. Prosím, pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Za školní jídelnu

Klára Velebová, vedoucí školního stravování

Copyright © 2013. Mateřská školka Miskovice Rights Reserved.